Smutek to ...?

Smutek? Co to za uczucie?


 Wszyscy wiemy co to znaczy, lecz nie umiemy w swoim życiu wystrzegać się tego przykrego uczucia. Na każdym etapie życia jesteśmy narażeni na smutek, na coś przykrego, co sprawi nam ból i przyniesie cierpienie.
Od małego doznajemy tego stanu. W zależności od naszego wieku, smutek postrzegamy inaczej.
 Jest to przeciwieństwo szczęścia, czyli jak samo wskazuję coś złego, co daje nam poczucie krzywdy i cierpienia.
Sam często doznaje tego uczucia, niestety różnie sobie z tym radzę, raz lepiej, raz gorzej. Każdy człowiek inaczej rozumie i daje sobie radę ze swoimi problemami.

Jak radzić sobie ze smutkiem, i krzywdą jakiej doświadczamy?

Dobry sposób:
 Najważniejsze jest to, aby wejść w konflikt z emocjami jakich doświadczamy. Dla jednych dobrym sposobem, by zwalczyć złe emocje będzie wygadanie się najbliższej osobie, przyjacielowi, dla innych modlitwa, lub też szukanie dobrego rozwiązania w sobie. Oznacza to prosty sposób - włączenie muzyki i spokojne przemyślenia w celu szukania właściwego rozstrzygnięcia.
Nie ma sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób. Nie warto myśleć o tym, że smutek jest przypisany do naszej osoby, bo niestety każdy go musi doświadczyć. Przykre sytuacje wzmacniają naszą osobowość.

Zły sposób:
 Gwałtowna reakcja na krzywdę, lub nieporozumienia z innym człowiekiem to nie dobry sposób, aby pozbyć się smutku. Rozwiązywanie konfliktów za pomocą siły to zły sposób, który niesie za sobą poważne konsekwencje.Porady jak sobie poradzić ze smutkiem?

I. Pozwól sobie być smutnym - nie szukaj na siłę sposobu, by zmienić swój stan. Płacz w takich chwilach nie jest oznaką słabości, lecz pomaga rozładować złe emocje i przynosi ulgę. Spokojna muzyka często ukoi nasze nerwy.
II. Zapytaj samego siebie - co jest przyczyną? - W spokojnych rozmyślaniach znajdź możliwe przyczyny twojej krzywdy. Przykre wydarzenia, które ostatnio miały miejsce, lub też ktoś kto zawiódł nasze oczekiwania mogą być takim powodem. Jednak często nie łatwo nam zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Warto być cierpliwym!
III. Pamiętaj, że smutek może być także sygnałem, że potrzebujesz zmian w życiu! - Gdy dojdziesz do takiego wniosku, pozwól sobie coś zmienić, i zrobić to czego tak naprawdę chcesz.


 Gdy uczucie smutku nie mija, warto jednak otworzyć się na innych i porozmawiać z kimś o swojej sytuacji. Duszenie w sobie swoich uczuć może być początkiem złych decyzji!
W naszym otoczeniu na każdym kroku spotykamy ludzi dotkniętych przykrymi doświadczeniami życiowymi, ludzi przygnębionych i szukających wsparcia. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych i w sytuacjach, w których możemy jakoś pomóc - DZIAŁAJMY!

Widząc kogoś bliskiego, kto nie potrafi cieszyć się z niczego i nie interesuję się otaczającym go światem zapytaj o co chodzi. Może taka osoba potrzebuję rozmowy właśnie z Tobą!


W smutku mamy okazję pogodzić się z tym, że nie potrafimy zatrzymać w naszym życiu wszystkich, których kochamy i chcemy w nim zatrzymać. Że nie jesteśmy w stanie uzdrowić/uszczęśliwić tych, których kochamy. Że jak bardzo byśmy się nie starali - pewne osoby i tak zrozumieją opacznie to, co mówimy i oskarżają nas o rzeczy, które by nam nawet do głowy nie przyszły. Że, no cóż ... zdarza się, że nie rozumieją nas nawet najbliżsi.
33 Komentarze
avatar

jak mi jest smutno to zawsze ryczę :D

Dodaj
avatar

Właśnie dziś jest ten dzień :(

Dodaj
avatar

To śmiało dzwoń do mnie ;)
Razem poryczymy;)

Dodaj
avatar

Niestety to chwila decyduję jaki dziś jest dzień. jedna chwila..

Nie łam sie;)

Dodaj
avatar

Ciężko jest czasem z kimś gadać o powodzie naszego smutku :(

Dodaj
avatar

Według mnie rozmowa i wsparcie jest chyba najlepszym rozwiązaniem, choć niekiedy trzeba ''pogodzić się'' z samym sobą. Bardzo często nasze nastawienie i myśli są przyczyną naszego smutku, w takim przypadku inni nie pomogą, a mogą jedynie dać impuls do zmiany w takim człowieku.

Dodaj
avatar

To prawda ciężko, ale często warto zaryzykować;)

Dodaj
avatar

No zgadzam się z tym wszystkim;) Więc nie warto nastawiać się od razu źle;)

Dodaj
avatar

Świetne porady ! :) Rewelacyjna definicja smutku. Gdy nas coś dręczy rozmawiamy ze sobą i od razu jest lepiej :) Pozdrawiamy http://agssymi.blogspot.com/

Dodaj
avatar

No miło, że trafiłem dobrze;)

Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Mi wystarczy chwila rozmowy z kimś bliskim i robi się lepiej:)

Dodaj
avatar

O! Podoba mi się to stwierdzenie, żeby pozwolić sobie na bycie smutnym. Bo to czasami naprawdę się przydaje! Człowiek sobie popłacze, ale przynajmniej odpocznie, w końcu kumulowane emocje zostaną wypuszczone i będzie można znów oddychać pełną piersią. I gonić za kolejnymi przygodami, które - mam nadzieję - będą o wiele przyjemniejsze dla nas.
Kolejna rada też jest dobra. Warto sobie porozmyślać o tym, skąd ten smutek u nas jest. No i coś zmienić. Nie każda bowiem zmiana jest zła.

Dodaj
avatar

Ważne jest mieć kogos takiego;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Miło, że się zgadzamy;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

ja czasem jestem smutna bez powodu, ale chyba kobiety tak mają haha
kiedy jestem smutna staram się rozwikłać problem albo odpuścić, czasem łapie takiego doła i wtedy też mi to pomaga, jak się wypłaczę mam wrażenie że razem ze łzami spływają ze mnie te wszystkie emocje, czasem to wystarcza i czuję się jak nowo narodzona :D
http://karik-karik.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Myślę, że w tym wypadku nie mogło być inaczej:)

Dodaj
avatar

Hehe no taki urok kobiet;)
To pomaga racja;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Chyba każdy z nas kiedykolwiek zaznał smutku, nie jest to zbyt przyjemne uczucie, choć czasami daje większego kopa na przyszłość i pozwala się zastanowić nad pewnymi rzeczami!
Pozdrawiam Cię serdecznie! :)
dorey-doorey.blogspot.com

Dodaj
avatar

No jest to jakiś zastrzyk motywacji bardzo często;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Co tym razem szykujesz ciekawego? ;>

Dodaj
avatar

Oj niedługo coś będzie;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

http://pleasehireme91.blogspot.my/2016/05/relationship-goals.html

Dodaj
avatar

Bardzo dobry post! :)

gitaraiszpilki.blogspot.com

Dodaj
avatar

każdy poczuł odrobinę smutku w życiu czasem dobrze sobie po płakać wszystkie emocje uciekają. prawda, że rozmowa z przyjacielem jest wsparciemalem ależ czasem jest strasznie ciężko mówić o powodzie smutku nawet bliskiej osobie

Dodaj
avatar

Ale wiem że na Cb zawsze można liczyć ����

Dodaj
avatar

No to sie cieszę ;) miło słyszeć :)

Dodaj
avatar

Super post ! :) :* Obserwujemy ??
Pozdrawiam i zapraszam na:
www.vvbre.blogspot.com

Dodaj
avatar

Dzięki;)
Ok można;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Ja o swoim smutku gadalam może dwa razy? Nie potrafię i Nie umiem po prostu do kogoś podejść, zadzwonić, czy napisać: 'hej, mam problem. Spotkamy się?' Dla mnie jest to trochę zbyt trudne.

Moim rozwiązaniem smutku jest pisanie (nie pomaga do końca, ale zawsze coś)
Zapraszam:
nic-jest-wszystkim.blogspot.com

Dodaj