Doskonalenie samego siebie.


Zaufanie, wiara w innych, szacunek do innych, kultura osobista, to niektóre z cech, które doskonalimy przez całe swoje krótkie życie. Tak naprawdę nigdy nie dojdziemy do perfekcji w tych kwestiach.
Człowiek jest istotą, która zbyt często podejmuje złe decyzje, podąża drogą, która nie niesie za sobą pasma sukcesów. No, ale gdyby wszystko było idealne, wszyscy bylibyśmy nieomylni to czy otaczający nas świat byłby dla nas ciekawy?
 Świat staję się dla nas ciekawy, tylko wtedy, gdy coś się dzieję, gdy los rzuca nam wyzwania, gdy czekają nas trudne decyzje. To moje spojrzenie na tą sprawe, każdy może mieć odmienne zdanie, ale też i wielu się z tym zgodzi, że człowiek szuka wyzwań i sensem życia jest stałe igranie z losem, chęć bycia lepszymi.
Są różne sposoby, aby stać się jeszcze lepszym w tym co robimy, czy też w tym jacy jesteśmy w stosunku do innych osób. Wielu ludzi sukcesu traci wiele ważnych wartości życiowych, które pod wpływem innych osób zanikają w nich, stają się mało ważnymi.
Nie możemy stać się ludźmi obojętnymi na los innych, na ich cierpienie. W  wielu filmach i książkach sytuacja zmusza człowieka to bardzo ciężkich decyzji, których my sami nie chcielibyśmy nigdy podejmować.
 Dobrym przykładem jest film "John Q", który opowiada historię biednego mężczyzny, mieszkającego wraz z 7-letnim synek i żoną. Wszystko jest dobrze do momentu, kiedy nagle podczas meczu syn głównego bohatera podczas biegu się przewraca i traci przytomność. To początek kłopotów. Po badaniach okazuję się, że młody chłopiec potrzebuję nowego serca. Sytuacja komplikuję się jeszcze bardziej, gdy firma ubezpieczeniowa nie wypłaca należnej sumy pieniędzy. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę chce ocalić życie syna.Dalsze losy jednak przynoszą szczęśliwe zakończenie, ale to nie jest najważniejsze w tej sprawie.
Film jasno pokazuję mentalność wielu ludzi, dla których ważniejsze są pieniądze niż ludzkie życie,
Dla mnie osobiście ta historia heroicznej walki kochającego ojca o życie syna jest ukazaniem tego co piękne w ojcowskiej miłości, lecz nie wszyscy tego doświadczamy. Wielu z nas nie zna tego uczucia, jak to jest...
 Najgorsze w takich sytuacjach jest to jak zachowują się inni, ich postawa wobec tragedii innych. Dużo już było przykładów, że człowiek nie otrzymuję pomocy, bo ważniejsze są przepisy. Jedno zdanie do mnie trafiło: "Człowiek biedny nie otrzymuję pomocy bo go na to nie stać".
Jakie to straszne, że tak potrafi powiedzieć druga osoba, do kogoś kto jest taką samą istotą, istotą, która tak samo czuję i rozumie, ale i też tak samo ją taka postawa rani.
I tutaj jest bardzo widoczny brak tych cech, o których mowa w tym poście. Bardzo rzadko, jestem świadkiem tego, że ktoś bezinteresownie pomaga drugiemu w potrzebie. Dopiero wielkie tragedie łączą społeczeństwo, ale to też niestety na krótką chwilę. Gdy coś złego się wydarzy wszyscy są pomocni, chcą coś dać od siebie, zwyczajnie pomóc, ale gdy cały szum wokół wydarzenia ucicha, niestety wszystko wraca do normy. A codziennie, zawsze jest ktoś kto potrzebuję pomocy, czasami to nic wielkiego, a wiele daję.
 W obecnych czasach, w których liczy się to co posiadamy, to, jak żyjemy, zapominamy o drugim, o tym jak ważna jest pomoc niesiona innym. Bo kto wie, czy kiedyś nie znajdziemy się w podobnej sytuacji -  sytuacji bez wyjścia..
Najgorsze jest to, że niewielu potrafi zebrać się na odwagę i zrobić ten pierwszy krok, by coś zmienić, poprawić, by te cechy stały się w nas czymś co jest w stylu "tak musi być".
15 Komentarze
avatar

świetny wpis, ale nie zgadzam się z Tobą w 100 % mam odmienne zdanie na niektóre przykłady :) Ale tak ogólnie popieram Twoje zdanie :)

Dodaj
avatar

No ogólny sens może trafić do wielu, ale jeśli chodzi o szczegóły to każdy ma różne doświadczenia przez co i zdanie;)
pozdrawiam

Dodaj
avatar

dużo osób właśnie tak postepuje jak opisujesz. są obojętni na cierpienie innych i ich to nie obchodzi. a dlaczego tak postepują ludzie? to jest dobre pytanie

Dodaj
avatar

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć.

Dodaj
avatar

Ludzie często nie otrzymują pomocy, lecz często jest tak że nie widzimy, ze oni tej pomocy potrzebują, a oni niestety boja się o ni poprosić, czują się wtedy samotni, bo nie wiedzą do kogo mogą po nią pójść, metodą eliminacji wybierają osobę do której pójdą, często nie mają takiej osoby, lub tak myślą, że nie mają, wtedy jeszcze bardziej przytłaczaja ich problemy... Zgadzam się z Tb, lecz człowiek nie zawsze jest obojętny, czasem po prostu niezauważa problemów wkoło, zajęty swoimi.

Dodaj
avatar

Każdy czlowiek jest istotą nieomylną i każdy chce stać się jak najlepszy , metodą prób i blędów. Zafascynowałeś mnie tym filmem , w wolnej chwili na pewno będę musiała go obejrzeć . Pozdrawiam

Dodaj
avatar

No masz rację.:) dokładnie o to mi chodzi. Taki jest.problem, że często tego nie zauważamy. A ludzie potrzebujący pomocy boją się o nią prosić

Dodaj
avatar

Polecam. Jak dla mnie ukazuje prawdziwy problem jaki ma wielu z nas. Pozdrawiam ;)

Dodaj
avatar

Dobry wpis, daje do myślenia. Zgadzam się z Tobą, że świat staje się dla nas ciekawy gdy coś się dzieje. Ale czy w życiu też zawsze musi się coś dziać? Czasem nawet lepiej jak nic się nie dzieje, jak jest po prostu nudno. Każdy ma chyba taki dzień, w którym chce by po prostu nic się nie działo. Żeby było po prostu nudno.

Dodaj
avatar

No oczywiście, że takie chwilę także są bardzo potrzebne;)
Zgadzam się z Twoją oceną;)

Dodaj
avatar

Taka nasza rzeczywistość. To się chyba nigdy nie zmieni. Człowiek zbyt późno zaczyna rozumieć pewne sprawy, o wiele za późno.

Dodaj
avatar

Niestety racja, ale jak to mówią "nigdy nie jest za późno";)

Dodaj
Ten komentarz został usunięty przez autora. - Hapus
avatar

Każdy ma Swój Styl i Swoje Poglądy na Temat Niektórzy patrzą a muszę się ładnie ubrać i dbaja o Siebie i o jeden najmniejszy szczegół a niektórzy maja na to wyrąbane jak się ubierają i czy chodzą w tym 3 dni czy jeden dzień to dla nich to obojętnie. Pozdrawiam Pana Arka :)

Dodaj
avatar

No w sumie masz wiele racji;) Pozdrawiam

Dodaj