Czas na zmiany!


Czy dla człowieka zmiany są trudne? Czy warto coś zmieniać w swoim życiu?Dlaczego każdy z nas dąży do zmian?


Człowiek od zawsze chce dążyć do doskonałości, umiemy wyznaczać sobie cele, do których dążymy.
Od narodzin wielu z nas ma problem z akceptacją samych siebie. Częstym problemem, który chcielibyśmy wyeliminować jest nasza niska samoocena. Poprzez to ludzie mają ograniczone poczucie własnej wartości i przydatności w społeczeństwie.
Jednak moim zdaniem ktoś kto chce z tym walczyć i zmieniać coś w swoim życiu zasługuję na szacunek u innych. Reakcję na zmiany są zależne od danej osoby, każdy reaguję inaczej na coś nowego.

Częste problemy wymagające korekty:

I. Wygląd - tak, wiele osób nie akceptuje siebie pod względem wyglądu, oceniają siebie przez pryzmat tego co usłyszeli od innych o sobie, czy też poprzez niedoskonałości nie umieją żyć takimi jakimi zostali stworzeni. Coraz więcej ludzi zaczyna w znacznym stopniu dbać o swój wygląd. Widok faceta u kosmetyczki - kiedyś taki ktoś byłby obiektem drwin i niesmacznych żartów, dzisiaj to coś na porządku dziennym. Osoby, które chcą zmienić swój wygląd w obecnych czasach mają ku temu wiele świetnych sposobów. Taka osoba nie powinna mieć wątpliwości. Skoro chce zmienić coś w swoim wyglądzie, powinna nie bać się tego. Trudne są zmiany, lecz warte poświęceń.

II. Osobowość - to chyba platforma najtrudniejszych zmian, jakie człowiek może dokonać, Zmienić coś w sobie, w swojej osobie, zachowaniu, manierach jest niezwykle ciężko i wymaga nie lada determinacji i uporu, jakimi musi się wykazać osoba, która chce dokonać takowych zmian.
Osoby młodsze teoretycznie mają to zadanie ułatwione, gdyż człowiek dopiero kształtujący swoją osobowość i nawyki ma łatwiej je zmienić i nauczyć się innego postępowania, Ludzie o wykształtowanych sposobie bycia i mające już pewne nawyki mają utrudnione zadanie, gdyż taka osoba ma o wiele trudniej zmienić swoje zachowanie i sposób myślenia, czy też postrzegania pewnych spraw, lecz nie jest to nie możliwe, Ta płaszczyzna zmian wymaga wielu poświeceń.

To chyba najważniejsze problemy wymagające korekty, z którymi przeciętny człowiek musi się borykać. Wynikają one często ze zbyt niskiej samooceny, a także zdania innych, które często jest dla nas zbyt ważne, a nie powinno w takim stopniu oddziaływać na nasze decyzję i pogląd na samego siebie.

Trudności:

Zmiana wymaga przełamania wewnętrznych blokad. Każdy, kto postanawia przestać palić, pić, zrezygnować z niezdrowego jedzenia czy odrzucić jakikolwiek zły nawyk, jest skazany na myśli typu „a może jutro? jeszcze ten jeden raz…”. Zbyt długie zastanawianie się nad tym aspektem może być niestety pułapką nie do przejścia. Takie nastawianie trwa zwykle zbyt długo i ciągnie się w nieskończoność.

Często osoba, która chce dokonać jakichś zmian nie wie od czego zacząć.Dobre chęci nie wystarczą, żeby stawić czoło problemowi. Trzeba mieć dużą motywację i wiedzieć, jak radzić sobie w chwilach kryzysu. Wsparcie drugiej osoby jest tutaj doskonałym uzupełnieniem.

Lęk przed zmianą na gorszę to także bariera trudna do pokonania.Choć zmiana jest zawsze rozwojowa, początki bywają trudne. Nie wszyscy potrafią sobie poradzić i wytrwać w postanowieniu, aż osiągną zamierzony cel. 


Zmiana wymaga wielkiej determinacji, lecz osiągnięty sukces daje motywację do dalszego działania!

„(…) zmiana nie może być wyrażana w kategoriach bezpieczeństwa. Każdy krok jest krokiem w nieznane. Poczucie braku bezpieczeństwa stanowi integralną część tego procesu. (…) Porzucanie starego i ruch w kierunku nowego jest przejściem, które siłą rzeczy łączy się z pewnym bólem.” 

Dokonaliście w swoim życiu zmian, z których jesteście dumni?
26 Komentarze
avatar

Coż, wiele racji, niestety często w dzisiajszych czasach chcemy się zmienić przez to jak inni nas traktują, jako zabwki, jako kogos z fajnym wyglądame, ale nie liczą się dla nich nasze uczucia. Świetny wpis, czekam na wiecej :)

Dodaj
avatar

Niestety często zmieniamy się pod naciskiem innych i to jest zgubne. Zmieniać się warto, ale dla siebie, dla lepszej samooceny.
Dziękuję i pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Podczas zmian w życiu najlepsze jest wsparcie bliskich a zarazem wyrozumiałych lidzi którzy pragną naszego szczęścia. Nie zawsze musimy sie zgadzać z ich zdaniem natomiast nie widzimy w nas złego :)
Super wpisy :) Czekam na więcej :)

Dodaj
avatar

Wsparcie innych jest bardzo ważne to wtedy poznajemy właśnie czy komuś zależy na znajomości z nami ;) pozdrawiam

Dodaj
avatar

też myślałam o zmianie fryzurze ale chyba nie jestem dość odważna!;*

Pozdrawiamy cieplutko,
NOWY POST - www.twinslife.pl :*

Dodaj
avatar

No właśnie na zmiany zawsze jest czas, ale po co czekać do ,,poniedziałku" i do ,,jutra" lepiej zacząć już dziś ;p
Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

Dodaj
avatar

No taki cel posta, opowiedzieć jak jest;)

Dodaj
avatar

Oj to musisz się zmobilizować i dasz radę;)
Co szkodzi spróbować czegoś nowego;)

Dodaj
avatar

Dokładnie tak;)
Także pierwsza zmiana to -> nowy wyglad bloga hehe. Skromnie sam zaczynam;D

Dodaj
avatar

Praktycznie z wszystkim się zgadzam co jest zawarte w tym poście.
Pozdrawiam wy-stardoll.blogspot.com

Dodaj
avatar

Szczera prawa :)
http://minauro.blogspot.com

Dodaj
avatar

Trzeba być odważnym co to tych zmian i mieć wsparcie bliskich! Pozdrowienia!
dusiiiak.blogspot.com

Dodaj
avatar

Bardzo mądrze napisany post :)
http://mikolajkulicki.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Dzięki wielkie;) Zaglądnę do Ciebie;)

Dodaj
avatar

Moje całe życie składa się na zmiany. Jeszcze 5 lat temu byłam całkiem innym człowiekiem. Ale powiedziałam sobie koniec, nie chciałam tak żyć, a największym problemem byłam ja sama i mój charakter. Człowiek jest wstanie się zmienić jeśli tego naprawdę chce. Zmiany są potrzebne, bo wiele uczą.

Pozdrawiam
http://bloogpseudoarytstyczny.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Moim zdaniem nie powinniśmy zmieniać własnej osobowości, bo to czyni nas wyjątkowym. Owszem, niektóre zachowania można starać się wyeliminować z naszego życia, ale zmieniać osobowość? Jeśli chodzi o to, jestem na nie :D Ogólnie bardzo fajnie to wszystko opisałeś!

minimalistyczny.blogspot.com

Dodaj
avatar

Masz w 109% rację. Jeśli czegoś chcemy to TPO się stanie.Ostatnio się o tym dość często przekonuje. Wystarczy samozaparcie

Dodaj
avatar

Chodzi tutaj bardziej o drobne poprawki zmiany dotyczące rzeczy które nam się nie podobają. Wiadome całkowitej przemiany nie dokonamy bo I po co . Pozdrawiam.

Dodaj
avatar

zmiany... najczesciej ludzie mysla o zmianach wlasnie w okresie wiosennym. No, ale czy rzeczywiscie sie zmieniaja?
poza tym, drobne poprawki sa nawet wskazane, ale tak jak piszesz... niewszyscy sa az tak zdeterminowani i wytrwali, by osiagnac cel.

pozdrawiam.

http://ciotkastiv.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Dokładnie masz rację;)
Zaglądne do Ciebie;)

Dodaj
avatar

Zmiany bywają trudne, ale z całą pewnością są dobre. Bez zmian nie ma rozwoju.

Dodaj