Coś się kończy, a coś zaczyna!

"Uczyń z "nowego" przygodę, ekscytującą i pełną wrażeń!" Ostatnio często moje myśli związane są z tą kwestią, najczęściej poruszam ten temat, gdyż staje na końcu jakiegoś małego etapu w życiu. Kończąc szkołę średnią, zamykamy pewien etap, coś zmieniamy. Nieuniknione zmiany czekają nas na każdym takim "życiowym zakręcie".
To właśnie o tym chciałbym napisać. Każdy przeżywa takie końce. Było to: podstawówka, gimnazjum, pierwszy związek, małżeństwo itp.
 Koniec czegoś, jest początkiem czegoś nowego, nie koniecznie gorszego lub też mniej owocnego. Nie jest powiedziane, że smutki związane z końcem pewnych spraw będą ciągły się przez całe nasze życie. Często nowy początek, daje nowe możliwości, nowe perspektywy i chęć do jeszcze intensywniejszego działania. To swego rodzaju impuls do działania.
Wiadomym jest, iż każdy człowiek w opisanych wyżej sytuacjach ma wątpliwości i boi się iść do przodu, coś rozpocząć na nowo. Od zawsze obawy są niestety nierozłącznym elementem naszego życia. To jednak nie oznacza, że powinniśmy trwać w przekonaniu, że nowe jest złe i niesie za sobą wielką niewiadomą.
Pomimo, że dany rozdział w naszym życiu zakończył się, żyjemy czasem przeszłością, nie zważając na sytuacje, jakie życie podtyka nam pod nos. Lekceważymy te okazje, pomimo tego, że mogą okazać się dla nas naprawdę ważne, dla nas i naszej przyszłości.


Pojęcie "pusta kartka"?
 No można wiele przez to zrozumieć. Porównując nasze życie do zapisywania kolejnych stron, pusta kartka to wyznacznik czegoś nowego. Nowy początek, który od nowa możemy zapisać, wypełnić według własnych reguł i zgodnie z własnymi oczekiwaniami i chęciami. Warto w takich chwilach zastanowić się nad tym jak dobrze to rozpocząć. Bo zły początek może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. Jeśli decydujemy się na taki krok, warto rozważyć za i przeciw, by potem nie żałować, i być pewnym, że właśnie tego chcemy i jest nam to potrzebne.
Jeśli już nasze życie staje na zakręcie, i mamy poważne kłopoty, z których już nie umiemy wyjść, i poradzić sobie z daną sytuacją to nic straconego. Oczywiście musimy ponieść konsekwencje swoich czynów, nie raz bardzo przykre dla nas. To nie oznacza jednak, że nie możemy zacząć od nowa. Jasne jest, iż to będzie bardo trudne. Nowy początek wymaga determinacji i odwagi.
Bo nowe to nieznane. Od zawsze ludzie bali się tego co nieznane, i niestety tak pozostało.

 Nie oszukujmy się. Nie możesz być pewien, co się stanie, jeśli podejmiesz daną decyzję. Nie możesz być pewien, co się zmieni, nikt tego nie wie. Jeśli nie podejmiesz żadnej decyzji, najprawdopodobniej nic się nie zmieni. Zdarza nam się tkwić w martwym punkcie, nie widzimy z niego wyjścia.

 Dlatego uważam, że życie wymaga od nas wielu ciężkim decyzji, z którymi musimy sobie poradzić. Warto w wielu sytuacjach napisać swoją historię od nowa, pomijając to co było. Zacząć nowe życie i starać się zostać w zgodzie ze swoimi wartościami.
 W życiu nie należy "odpisywać", bo to nie lekcja, którą można powtórzyć!Naj­ważniej­szy w każdym działaniu jest początek.


Nasza wie­dza ma początek w tym, co czujemy.

Życie jest se­rią początków, nie łańcuchem za­kończeń - dla­tego jest ta­kie piękne.15 Komentarze
avatar

Zwykle, gdy wiem, że przede mną jest coś nowego: nowa szkoła, nowa praca, nowi ludzie a tym samym doświadczenia - czuję ekscytację.
Ale gdy wiem, że coś się zaraz skończy, coś co mi się podoba - czuję smutek i nie myślę, o tym że za chwilę może spotkać mnie coś równie dobrego albo nawet lepszego.
Przyzwyczajamy się do rzeczywistości, w której żyjemy, do otoczenia. Często nasz umysł robi nam psikus i sprawia, że tkwimy w tej nieświadomości nowych możliwości, które na nas czekają, sprawiając, że myślimy wciąż o tym co za nami.
To tak z Twojego na moje. Ale myślę, że dobrze to rozumiem. Życie nauczyło mnie by nie cofać się do tyłu, tylko iść na przód. :)

Pozdrawiam i dziękuję za informację! :)
Świetny post, taki jakiego się spodziewałam. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolona hehe
Pozdrawiam ;)
bloogpseudoarytstyczny.blogspot.com

Dodaj
avatar

Dokładnie o to chodzi;)
Też tak uważam. Hehe
Dzięki za uznanie;) Niebawem nastepny;)

Pozdrawiam.

Dodaj
avatar

Gdy jakiś etap w życiu się kończy to człowiek zazwyczaj boi rozpocząć się czegoś nowego, ale dzięki czystej kartce mamy możliwość napisania nowej ciekawej historii. Pozdrawiam!
wy-stardoll.blogspot.com

Dodaj
avatar

Boimy się próbować nowych rzeczy przez to, że coś może nie wyjść... ale trudno, raz się żyje. Kiedy pisałeś o pustej kartce, aż mi się skojarzył mój zeszyt od polskiego, kiedy przerzucam się na następną kartkę haha :D

http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Życie ma sie jedno więc trzeba łapać co sie da. Wiadomo że nie zawsze wszystko będzie się układać po naszej myśli. Kończenie szkoły ponadgimnazjalnej to najlepszy moment na postawienie sobie pytania .... Czego chce w życiu? I z dnia na dzień dążyć do celu :)
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Oj tam w wielu sytuacjach zbytnio jesteśmy ostrożni;/

Dodaj
avatar

No tak nowa kartka, nowa historia;)
Życie to taki zeszyt;)

Dodaj
avatar

Kurczę ciężko jest na to pytanie sobie odpowiedzieć. A przydałoby się;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Świetne cytaty ! :) Mądrze napisane :* Wychodzimy z założenia że wszystkiego w życiu trzeba spróbować :) i nie zastanawiać się co dalej. Pozdrawiamy

Dodaj
avatar

Trzeba trzeba;)
Dzięki wielkie. Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Czasem za mało, np. dobierając sobie przyjaciół.

Dodaj
avatar

Prawda że kończąc jedną historię rozpoczynamy nową, ale czasem trzeba wiedzieć jak się zachować kończąc pewne sprawy, gdyż każda sytuacja ma pewne wymagania jeśli chodzi o maniery i zachowanie. Pozdrawiam :)

Dodaj
avatar

Dzięki wielkie. I czekam na Twoje ;)

Dodaj