Pomoc bezinteresowna - istnieje?Ooo tak to piękna cecha. Być kimś kto potrafi bezinteresownie pomagać, nieść pomoc osobą, które jej potrzebują to coś wartego uwagi. Takich ludzi należy doceniać i chwalić za swoje czyny.
Mowa tutaj jednak o tym czy taka cecha istnieje jeszcze w tych czasach?

 Według mnie osób zdolnych nieść taką pomoc jest wiele, ale poznanie swoich możliwości wywołuje dana sytuacja, chwilą, w której musimy podjąć szybką decyzję i udowodnić sobie i innym jacy jesteśmy naprawdę,

 Piękne chwile niesie za sobą pomoc, w której nie oczekujemy zapłaty - niczego. Samo wspieranie kogoś w ciężkich chwilach i radość drugiego człowieka jest dużą zapłatą. Często jednak ludzie nie potrafią cieszyć się szczęściem innych. Bo wszechobecna jest zazdrość. Ktoś ma coś nowego, kupił jakiś nowy gadżet, którego my nie posiadamy. To momenty zazdrości, w których jesteśmy gotowi na wszystko, aby także mieć to co inni. Człowiek w obecnych czasach mało kiedy potrafi być orginalny i wyróżniać się znacząco z tłumu. Mówię tutaj o zwykłych ludziach, o każdym z nas, kto chce być modny i przyjmuje narzucany mu styl bycia, ubioru, zachowania.
Nie chodzi tutaj o pomaganie finansowe, zwykła sąsiedzka pomoc w zakupach starszej pani, w remoncie i innych rzeczach bez oczekiwania i liczenia zysku to jest to! Jak wielką satysfakcje daje wspieranie innych dowiadujemy się na samym końcu naszej historii.

 Bezinteresowna pomoc jest najcenniejsza! Dawanie komuś radości to satysfakcja dla pomagającego i piękna lekcja życia. Powielanie takich zachowań sprawia, że szare codzienne życie nabiera barw. Możemy w ten sposób pokolorować komuś codzienne życie i być dla kogoś małym bohaterem.
Warto nieść taki dar pomocy innym i go rozpowszechniać, bo wielu z nas potrzebuję tego.
Każdy człowiek codziennie korzysta z pracy innych ludzi, powinniśmy doceniać trud innych, by nam ułatwić życie.

 Różnego rodzaju akcje, wolontariat, darowizny, zbiórki  to dobre momenty, w których możemy się wiele nauczyć, Warto wiedzieć, że od osób, którym możemy nieść pomoc możemy się wiele dowiedzieć i zrozumieć ich świat.  To wszystko świadczy, że pomoc bezinteresowna istnieje.

 Na co dzień jesteśmy skupieni na swoich problemach, lecz warto znaleźć chwilę, by kogoś wesprzeć. Zwykła chwila rozmowy z osobą tego potrzebującą to także bezinteresowność. Wysłuchać problemu kogoś i doradzić to proste metody, by nieść pomoc. Kto wiec czy sami tego nie będziemy potrzebować kiedyś, Niestety dożyliśmy chwili, w których tego typu reakcje na krzywdę ludzi niosą za sobą podejrzliwość wśród innych ludzi. Nie wiem, sam nie umiem wyjaśnić czym to jest spowodowane. Czy takiego rodzaju działanie to przejaw ludzkiej dobroci -  TAK.  Trzeba nieść ulgę innym w ciężkich chwilach nie przejmując się zdaniem innych. Bo ważne jest to co czujemy my i co nami kieruję. Nie wszyscy to od razu zrozumieją.
 Sam osobiście się tym mocno zainteresowałem. Pomaganie to wspaniała sprawa i trzeba poświęcić czas na taki gest. Czas poświęcony na pomoc nie jest nigdy zmarnowany.

Świat jest dla ludzi więc sprawmy, aby stał się bardziej ludzki!


Teraz pomaganie jest modne, kiedyś nie było modne bo było oczywiste.

Dożyliśmy ta­kich czasów gdzie be­zin­te­resow­na tros­ka jest po­dej­rza­na i nietolerowana.
26 Komentarze
avatar

zgadzam się w 100% z tym co napisałaś !
Pozdrawiam cieplutko.
stay-possitive.blogspot.com

Dodaj
avatar

Dzięki. Również pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Piękny temat. Pomoc bezinteresowana jest wspaniała, czasem trzeba włożyc w to całą masę trudu, ale jak to potem xieszy kiedy widać efety i czyjes szczeście :) Ja to odczułam i dalej odczuwam i pewnie przez najbliższe lata będe to czuła. Kiedy obserwujemy jak ludzie przychodzą, pomagają i to nawet nie nam, ale naszej rodzinie to z tego nie cieszy się tlko ta rodzina, ale jakiej radości my doświadczamy obserwując to wszystko :) Bezinteresowna pomoc jest cudowna i przedewszystkim bardzo szanowana :) G.

Dodaj
avatar

No masz racje;)
Świetna sprawa;)
Ale trzeba to robic z dobrym zamiarem a nie czekajać na pochwały;)

Dodaj
avatar

ja uważam, ze istnieje, chociaz coraz mniej osób jest gotów pomagać bezinteresownie, i w sumie PO CZĘŚCI się nie dziwię, bo często takie osoby są nadzbyt wykorzystywane i rzadko kiedy docenia się ich pomoc. Sama wiem to po sobie i swoich znajomych - ja dla nich wszystko, oni niekoniecznie/Karolina

Dwie Perspektywy Blog [Klik]

Dodaj
avatar

Oj niestety tak jest często. Nie doceniamy tego ;/ A szkoda

Dodaj
avatar

Ta a ma kwestia tyczy się twoich rysunków ;) są świetne ;)

Dodaj
avatar

Teraz coraz rzadziej ;/

Zapraszam:
unnormall.blogspot.com

Dodaj
avatar

masz całkowitą rację!
fajnie piszesz ;)

Dodaj
avatar

To prawda, jest wiele sposobów, żeby pomóc i wcale nie wiąże się to z kosztami, wystarczy się tylko trochę rozejrzeć, a ludzi, którzy potrzebują pomocy jest naprawdę wiele :) Pozdrawiam! http://nawiedzonadroga.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Przyznam szczerze, że w dzisiejszych czasach trudno jest liczyć na bezinteresowną pomoc, aczkolwiek znajdzie się taka grupka ludzi, która nie będzie patrzyła na zyski z niesienia innym pomocy. Poruszyłeś bardzo fajny temat :) Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

Dodaj
avatar

Ooo tak racja;) Wystarczy się rozejrzeć;)

Dodaj
avatar

Uważam, że jest sporo takich osób jeszcze;)

Dodaj
avatar

Znalazłeś super temat do opisania :D nic dodać nic ująć.
Osobiście uważam, iż takich osób jest wiele ale mało kto to pokazuje :D Pozdrawiam :*

Dodaj
avatar

Bardzo możliwe, że niektórzy nie są świadomi jakby postąpili w danej sytuacji i to ich hamuje;)

Dodaj
avatar

Niestety takich osób jest bardzo mało. Często ludzie się przyjaźnią, albo kolegują z Tobą żeby mieć różne korzyści. Ale są na świecie takie perełki których trzeba szukać i zatrzymać przy sobie :)

Dodaj
avatar

No tak masz rację. Ale warto szukać ;)

Dodaj
avatar

To co napisałeś jest to prawda! :)
I całkiem się z tym zgadzam na 100% :)
Pozdrawiam :) Kolorowa18.blogspot.com

Dodaj
avatar

Dzięki i pozdrawiam równiez;D

Dodaj
avatar

Tak jak napisałes , dzisiaj każdy , każdemu chce się przypodobać więc pomimo że jest wiele takich osób które mają chęć nieść pomoc bezinteresowną to i tak boją się wyjść z cienia . Być może uważają że to nie modne lub są zdominowani przez innych "cwaniaczków"

Dodaj
avatar

Oo tak bardzo dobra mysl. Możliwe ze są zdominowani przez "cwaniaczków"
Pozdrawiam;)

Dodaj