Co sprawia, że jesteś szczęśliwy?


 Jesień w pełni, zimne wieczory, i deszczowe dni to ostatnio szara codzienność. Dla wielu z nas jest to monotonne i dołujące. No więc chciałem napisać o czymś przyjemniejszym, o szczęściu, Właściwie o tym co sprawia, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi.
Bo każdy człowiek potrzebuję szczęścia, to daje radość życia i poczucie spełnienia. Możemy różnie je odczuwać, ale tak samo go potrzebujemy.

 Każdy z nas jest inny, i każdego może uszczęśliwiać coś innego. Dla mnie bardzo radosną chwilą ostatnio był widok płaczącej ze szczęścia kobiety, której miałem przyjemność pomagać. Taki obrazek potrafi naprawdę dać dużo do myślenia i sprawić choć na chwilę, że inaczej spojrzymy na wiele spraw i innym okiem będziemy patrzeć na to co się dzieję na co dzień.
Jednak chyba wszystkich uszczęśliwić może uśmiech bliskich nam osób. To chyba normalne, że wtedy czujemy się lepiej i jesteśmy radośni. /1/UŚMIECH!

 Szczęście dają także dla mnie drobne rzeczy. Bo czym jest prezent przy uśmiechu innych? Czymś bardzo drobnym. Ale wracając do sedna. Prezent? Hmm uszczęśliwi każdego, a dany nam od kogoś ważnego potrafi wywołać wiele radości i polepszyć samopoczucie na dłuższy czas. Obdarowywanie innych także daje wiele satysfakcji, ale i dużo radości, z tego że możemy coś komuś dać. Także pojęcie prezent, działa w dwie strony, możemy go otrzymać jak i podarować. W obie strony jest pozytywnym przeżyciem. /2/PREZENT!

 A teraz coś najzwyklejszego w świecie. Sukces, jest prostą przyczyną dającą radość. To, że nam się coś uda, niesie za sobą wiele pozytywnych chwil. Awans w pracy, dobra ocena, nauka czegoś nowego, przełamanie swoich słabości, to wszystko składa się na to, że odnosimy sukces. /3/SUKCES!

 Szczęście może nieść za sobą spełnianie naszych marzeń, pasji. Robienie tego co lubimy, kochamy, spełnianie najskrytszych marzeń to czynniki wywołujące u nas miłe i pozytywne wspomnienia. Jesteśmy wtedy najszczęśliwsi, gdy możemy przeżywać to o czym marzyliśmy. /4/PASJA/SPEŁNIONE MARZENIE!

 Kolejna prosta kwestia - rodzina. To ona sprawia, że czujemy się lepiej, jest z nami w każdych chwilach, wspiera, radzi, uczy życia. To samo tyczy się prawdziwych przyjaźni, które trwają latami. Każdy jest szczęśliwy, gdy może wrócić do domu, w którym ktoś na niego czeka. /5/RODZINA/PRZYJACIELE!


 Każdy może być szczęśliwy, wystarczy zaakceptować siebie i nie szukać szczęścia w dobrach materialnych tylko u innych! Ludzie bogaci nie koniecznie są szczęśliwi.


Człowiek, który nie cieszy się życiem nie jest też szczęśliwy...
To inni ludzie, a nie rzeczy sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

Na dzisiaj to tyle. Uśmiechajcie się!\
Pozdrawiam;)
35 Komentarze
avatar

Oczywiście miło się to wszystko czyta ! Idealny cytat zgodzam się z nim w 100℅ ;* !
wystarczy zaakceptować siebie i nie szukać szczęścia w dobrach materialnych tylko u innych święte słowa ! Czekam na nowe posty !

Dodaj
avatar

Fajnie się czyta te wszystkie posty:* bardzo mądrze piszesz wystarczy siebie zaakceptować i trochę szczerego uśmiechu :) Czekam na następne posty!!!

Dodaj
avatar

Dziękuję. Już niedługo będą ") pozdrawiam

Dodaj
avatar

Dzięki za mile słowa :-) pozdrawiam

Dodaj
avatar

Uwielbiam się śmiać:D Staram się cieszyć z małych rzeczy :)
Gdy mam już kompletnego doła pomagają mi go "wyleczyć" moje przyjaciółki, muzyka i pisanie <3

http://xartday.blogspot.com/

Dodaj
avatar

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Dodaj
avatar

To super;) Pozytywna osoba to fajna sprawa;)

Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

No no zadziwiasz mnie :) powiem w skrócie "mega". Zgadzam się z tym wszystkim w 100 %.

Dodaj
avatar

Vardzo ciekawe spostrzeżenia :P brakuje tam czekolady haha G.

Dodaj
avatar

A dzięki. Miło czytać takie opinie;)

Dodaj
avatar

Hehe pewnie nie tylko tego, ale fakt ważna sprawa a ja zapomniałem hehe
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

5 lat przyjaźni pomimo wzlotów i upadków - najlepszy <3

Dodaj
avatar

Przypomniałaś mi, że się starzeje;P
Heheh dzieki dzieki wielkie;)
Buźka;*

Dodaj
avatar

Ja ogólnie mam taki charakter "śmieszka" staram się uśmiechać zawsze kiedy jest to możliwe, bo po co tracić życie na smutek :D

Zapraszam! Jeśli ci się spodoba zostań na dłużej :3
"Gabrielle->KLIK

Dodaj
avatar

Masz rację za krótkie by je tracić ;) ok pozdrawiam

Dodaj
avatar

Masz zupełną rację i zgadzam się z Tobą jak najbardziej, Będę wpadać częściej! :3

Dodaj
avatar

Ja nie wierzę w coś takiego :) W słowa innych, słucham tylko siebie i tylko siebie :)

___________
Lubisz alternatywne klimaty? W takim razie to blog idealny dla Ciebie!
Zapraszam, Black Bitch :)

http://iamfuckingcrazybutiamfreee.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Każdy ma swoje zdanie;)
Ok wpadnę;)

Dodaj
avatar

Uwielbiam takie posty, które podnoszą na duchu i motywują, tego chyba teraz potrzebowałam! I to prawda, że nie zawsze ludzie bogaci są szczęśliwi ;)

amelia-bloog.blogspot.com

Dodaj
avatar

To miło, że w jakimś stopniu pomogłem;)
Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Przesyłam wieeeeelki uśmiech :)

Mnie uszczęśliwia spotkanie z moim lubym <3
najlepiej :3

Dodaj
avatar

Odpowiadam :)
To na pewno pozytywne momenty dla każdego :-) pozdrawiam

Dodaj
avatar

przyjaciele i rodzina przede wszystkim! ;D

Zapraszam :
unnormall.blogspot.com

Dodaj
avatar

Dokładnie zgadzam się z Twoim Wpisem i jeszcze dodam tutaj jak ktoś jest ponury i ma jakieś złe nastawienie na świat to już tak zostanie :) Nastawienie Trzeba budować zawsze z rana pozytywnie a jak masz gorszy dzień to jutro będzie lepszy. Ja jestem osoba pozytywną i otwartą na Świat buzia mi się cały czas śmieje a jak Ty masz niekiedy gorszy dzień idż Sobie pobiegaj od razu będziesz się częściej Śmiał :)
Pozdrowienia :)

Dodaj
avatar

Hehe no bardzo fajnie to napisałaś. Dzięki,
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Dla mnie kluczem do szczęścia jest odpowiednie nastawienie. Pozytywne podejscie jest bardzo ważne i ma wplyw na inne rzeczy, takie jak relacje z ludźmi orazsukcesy na polu naukowym/zawodowym.
Pozdrawiam,
Normxcore

Dodaj
avatar

No zgodze się masz racje;) Pozytywne podejscie to połowa sukcesu;)

Pozdrawiam;)

Dodaj
avatar

Lubię takie posty. Być może nie powinnam się do tego przyznawać, ale pozwolę sobie napisać ten komentarz. Ostatnio podjęłam walkę, po raz kolejny, z depresją. Staram się szukać szczęścia w każdej chwili. Nauczyć się na nowo widzieć wszystkie barwy, docenić to co było mi dane. Szczęście przynosi mi wspomnienie spełnionego marzenia.

http://shizuko-ai.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Ważne, że znasz swój problem i nie boisz się o nim mówić. To pierwszy i dla niektórych najtrudniejszy krok w zwycięstwie. Bardzo dobrze.
Powodzenia;)

Dodaj