Mniej mów, więcej rób! Witam. Spotkaliście się z takim stwierdzeniem "Za dużo mówisz, za mało robisz"? Chyba każdy wielokrotnie usłyszał te słowa choćby od bliskich nam osób. Często takie słowa padają z ust ukochanej/ukochanego. Bo odwołując się do związku te słowa mają przełożenie w codziennym życiu. Wiele obietnic, mądrych słów, a potem nic? Pustka, nic się nie zmienia?
 W takich obietnicach można tkwić w nieskończoność, można ciągle powtarzać, że jest czas na to by coś zmienić. Słowa jednak nic same nie zdziałają. Bez naszego zaangażowania czynów nie będzie.
Ile tych obietnic o poprawie swoich niedoskonałości. Ile zapewnień, że to wszystko po raz ostatni, że już więcej się nie powtórzy.To tylko "puste" słowa. Ilekroć je wymawiamy bliskiej nam osobie, tyle razy ją okłamujemy i szukamy usprawiedliwień swoich dziwnych, głupich zachowań. Czas przenieść obietnice w życie codzienne i zacząć działać. Sam mam ku temu motywację, i dlatego dzisiaj właśnie o tym.
Przestańmy mówić bo inaczej nie będzie już wiele do powiedzenia poza "Koniec, mam dość!".
 Czy tego chcemy?
Tutaj odpowiedź nasuwa się jedna - NIE!
 Żyjemy w różnej rzeczywistości, każdy boryka się z własnymi problemami i próbuję w różny sposób pokonać swoje słabości i osiągnąć cele. Jedni mierzą wysoko, innych za to zadowolą się mniejszym szczęściem. Jednak najważniejsze moim zdaniem jest to by mieć komu o swoich sukcesach opowiadać, ale także zwierzać się w trudnych chwilach, chwilach porażki.
 Łącząc to w całość chodzi o to by realizować wszystkie obietnice, które dajemy bliskim nam osobom. Jeśli nie potrafisz czegoś wykonać, nie wspominaj o tym, to lepsze rozwiązanie. Najgorsze jest rozczarowanie, i smutek na twarzach ważnych dla na osób.

 Działaj, nie obiecuj!


"Lubię gdy dużo mówisz, ale czasem bywa tak. że nie mogę już Ciebie dłużej słuchać."

Jaki jest wasz stosunek do tych słów?
Sam postaram się to wcielić w życie bo jednak, nie zawsze mi to wychodzi.


Pozdrawiam. 16 Komentarze
avatar

Święte słowa. Od samego gadania nic się nie zrobi, więc po co marnować na to siły? Lepiej od razu działać :)
Zapraszam do siebie: KLIK! :)

Dodaj
avatar

Tak jeszcze na marginesie. Weszłam tutaj i nawet nie spojrzałam na adres. Teraz chciałam dodać Twojego bloga do zakładek, żeby jeszcze do Ciebie zajrzeć i w końcu zwróciłam na niego uwagę. Bardzo fajna nazwa bloga :)

Dodaj
avatar

Jesteśmy już chyba takim narodem, który mówi za dużo...

http://justdaaria.blogspot.com/

Dodaj
avatar

Tak właśnie jest.
No to wpadaj czesto;) Dzięki;)
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Ten naród tak ma myslisz?;P
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Ludzie niestety zdecydowanie za dużo mówią, a za mało niestety robią :/ Moja osobowość zwyczajnie nie trawi takich ludzi, a na obecną chwilę muszę otaczać się w takim środowisku co mnie dosłownie dobija. Ja tam nie mam za bardzo komu mówić o swoich sukcesach, dlatego jak je odnoszę od razu piszę o nich na blogu ^^ Ostatni cytat umieszczę sobie chyba nad ścianą dla niektórych osób, które mnie dosłownie denerwują xd Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

Dodaj
avatar

Hehe no niestety tak jest. Smiało, może pomoże;)
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

No ciekawe to masz, czekam na następne :) Buźkii :*

Dodaj
avatar

Oj ja tak często robię. Tyle mówię, obiecuje a wychodzi co innego. Ale jeszcze nigdy nikt mi nie powiedział, ze dużo mówię, a mało robię. Albo się bali mojej reakcji albo ich to nie obchodziło.
Bardzo podoba mi się twój blog, zaobserwuje ;)
Pozdrawiam ;)
Mój blog-KLIK

Dodaj
avatar

Takie nastawienie mi się podoba i za to Cię kocham❤

Dodaj
avatar

Dzięki za komentarz i obs;)
Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Bardzo mądrze napisane! Ludzie tkwią w obietnicach, a co za tym idzie: w kłamstwie, praktycznie całe swoje życie i warto coś zmienić, żeby to nie miało miejsca przynajmniej w naszym przypadku ;)

♥ Pisane z pasją >KLIK< ♥

Dodaj
avatar

Niestety tak teraz jest. Pozdrawiam

Dodaj
avatar

Dawno tu nie zaglądalam muszę się przyznac ! Dokładnie mniej mów więcej rób święte słowa tylko szkoda że są osoby które tylko obiecują a nic nie robią. Fakt to są tylko puste słowa , bardzo dobrze nie raz o tym wiemy ale wierzymy w to raczej sami siebie okłamujemy że się coś zmieni a tak naprawdę jest tak samo tylko puste słowa dlatego czasem trzeba w końcu to wszystko przerwać ktoś kiedyś zda sobie sprawę z tych wszystkich rzeczy które obiecał i będzie tego żałował bo jeśli ktoś zatęskni wtedy wszystko rozumie ! Mądry jesteś ! Pozdrawiam :) ;*

Dodaj